Περιγραφή Θέσης

Η εταιρεία DNA Therapeutics με έδρα τη Θεσσαλονίκη, που δραστηριοποιείται στο χώρο της υγείας, αναζητά Βιολόγο για εργαστηριακή υποστήριξη.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ (Βιολογίας, Μοριακής Βιολογίας, Βιοχημείας)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον για δύο (2) έτη
  • Γνώση τεχνικών όπως PCR, RT-PCR, NGS
  • Άριστη Ικανότητα χρήσης του Η/Υ (Microsoft Office Suite: Word, Excel, Outlook)
  • Άριστη Γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου με προσανατολισμό στο αποτέλεσμα
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες με τους πελάτες – συναδέλφους (ομαδικότητα)
  • Ευχέρεια λόγου και ικανότητα διεκπεραίωσης ταυτόχρονων καθηκόντων
  •  Αμεσότητα, συνέπεια, εχεμύθεια και διάθεση για εξέλιξη

Αρμοδιότητες:

  • Διεξαγωγή εργαστηριακών πειραμάτων και αναλύσεων
  • Έκδοση αποτελεσμάτων και διενέργεια δειγματοληψιών
  • Υποστήριξη στην ανάπτυξη νέων προϊόντων και υπηρεσιών
  • Εξυπηρέτηση του κοινού με στόχο την προβολή της εταιρείας

Προσόντα: NGS, rt-pcr, Γνώση τεχνικών όπως pcr

Για να κάνετε αίτηση για αυτή τη θέση στείλτε email στο info@dnatherapeutics.gr

Σχετικά με την επιχείρηση DNA Therapeutics

Η DNA Therapeutics διατηρεί ένα σύγχρονο και άρτια εξοπλισμένο εργαστήριο. Στο εργαστήριο χρησιμοποιούμε την αιχμή της τεχνολογίας για να προσφέρουμε όλα τα αναγνωρισμένα εργαλεία της μοριακής βιολογίας. Διαθέτουμε εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας με στόχο την αξιόπιστη, γρήγορη και ποιοτική ανάλυση των εργαστηριακών εξετάσεων. Η επεξεργασία και ανάλυση των δειγμάτων γίνεται εντός της DNA Therapeutics.