Περιγραφή Θέσης

Το τμήμα προσωπικού της Enimeris.com αναζήτα για λογαριασμό συνεργάτη Αναλυτή/τρια έρευνας αγοράς

Ο συνεργάτης είναι μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία στον τομέα του Digital Marketing με πελάτες τόσο σε Ελλάδα όσο και εξωτερικό.

Στο πλαίσιο συνεχόμενης ανάπτυξης αναζήτα να εντάξει στο δυναμικό της Αναλυτή/τρια έρευνας αγοράς . Η συγκεκριμένη θέση είναι επιδοτούμενη από πρόγραμμα προώθησης απασχόλησης ΔΥΠΑ «Προεργασία 18-30».

Αρμοδιότητες

  • Εντοπισμός και καταγραφή αναγκών δυνητικών πελατών
  • Διενέργεια έρευνας αγοράς ανάλογα με το προφίλ του πελάτη
  • Εντοπισμός εξειδικευμένων αγορών που θα μπορούσε να δραστηριοποιηθεί η επιχείρηση
  • Ανάλυση τάσεων καταναλωτών
  • Επικοινωνία με δυνητικούς πελάτες για την εξεύρεση λύσεων συμφωνά με τις ανάγκες τους
  • Παρουσίαση των υπηρεσιών και των λύσεων που παρέχονται με σκοπό την απόκτηση πελατών
  • Παρουσίαση ψηφιακών λύσεων και υπηρεσιών μέσω τηλεφώνου αλλά και με φυσική παρουσία σε εταιρικούς πελάτες
  • Προετοιμασία υλικού παρουσίασης προσαρμοσμένο στις ανάγκες του εκάστοτε πελάτη και παρουσίασή του με στόχο την προσέλκυση πελατών
  • Παρουσίαση εκθέσεων

Δεξιότητες, ικανότητες και προσωπικά χαρακτηριστικά

  • Ενεργή κάρτα ανεργίας και σχεδίου επαγγελματικής δράσης
  • Απόφοιτοι τριτοβάθμιας (ιδανικά εμπορίας και διαφήμισης, διοίκησης επιχειρήσεων)
  • Αρχές προώθησης πωλήσεων
  • Τεχνικές παρουσίασης εξειδικευμένων λύσεων
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ευχέρεια λόγου προφορικού και γραπτού
  • Γνώσεις ηλεκτρονικού υπολογιστή και Office
  • Διαχείρισης αλληλογραφίας
  • Επιθυμητή η γνώση αγγλικής γλώσσας

Παροχές:

  • Συνεχόμενη εκπαίδευση στον τομέα των πωλήσεων και του Μάρκετινγκ
  • Εργασία σε περιβάλλον γραφείου
  • Απασχόληση μέσω προγράμματος ΟΑΕΔ με βασικό μισθό
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Εύκολη πρόσβαση στην επιχείρηση με αστικές συγκοινωνίες

Οι ενδιαφερόμενοι/νες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο hr@enimeris.com αναγράφοντας στο θέμα ENWTPRDL0123. Με την αποστολή του βιογραφικού σας συναινείτε στην αποθήκευση και επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων από την εταιρείας διαχείρισης θέσης και την ενδιαφερόμενη εταιρεία μέχρι την κάλυψη της θέσης. Όλες οι υποψηφιότητες αντιμετωπίζονται με διακριτικότητα

Προσόντα: Κάρτα ανεργία σε ισχύ

Για να κάνετε αίτηση για αυτή τη θέση στείλτε email στο hr@enimeris.com