Περιγραφή Θέσης

We are a real estate company currently working with RE/MAX to sell Greek real estate to Chinese clients. We need to recruit a business development specialist . Requirements are as follows:

1. Proficient in Chinese,Greek and English. Can converse fluently in Chinese and Greek.
2. Have a driver’s license.
3. Gentle personality, serious and responsible, logical and organized.

You can do the following work:
1. Assist the general manager in handling documents.
2. Communicate and establish contact with partners.
3. Assist Chinese clients to deal with real estate, immigration and living issues.

Looking forward to your emailing me.My email: andygu@remax-bj.com

Προσόντα: αγγλικά, Ελληνικά, Κινέζικα

Για να κάνετε αίτηση για αυτή τη θέση στείλτε email στο gujxkai@gmail.com

Σχετικά με την επιχείρηση KK BROTHER REAL ESTATE LDA

我们是中国排名前列的移民海外房产公司。在葡萄牙和希腊均设立本地办事处,业务主要为中国客户销售推荐优质房产并帮助其完成移民申请。