Περιγραφή Θέσης

Η ΤΕΧΝΟΜΑΤ Α.Ε., μια από τις ταχύτερα αναπτυσσόμενες εταιρείες εμπορίας ηλεκτρολογικού και βιομηχανικού υλικού, επιθυμεί να προσλάβει:

ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ

Έλα στην ομάδα μας #Ρόδος !

Οι κατάλληλοι υποψήφιοι πρέπει να έχουν ευχάριστο και επικοινωνιακό χαρακτήρα, ομαδικό πνεύμα, θετική διάθεση και ενθουσιασμό, ώστε να επιτυγχάνεται η εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών που χαρακτηρίζει την εταιρία μας.

Αρμοδιότητες

·         Εξυπηρέτηση πελατών, προώθηση και πώληση των προϊόντων της εταιρείας με βάση τις ανάγκες των πελατών.

·         Πρόταση εξατομικευμένων λύσεων στους πελάτες .

·         Υποδοχή και τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών.

·         Γνώση και συνεχή εκμάθηση των χαρακτηριστικών και προδιαγραφών των προϊόντων και των καταλόγων.

·         Υποστήριξη στην οργάνωση των χώρων του  καταστήματος.

·         Συνεργασία με αποθήκη για οργάνωση παραδόσεων

Απαραίτητα Προσόντα

·           Απόφοιτοι ΑΕΙ/ΤΕΙ/Τεχνικών Σχολών Ηλεκτρολογίας, Αυτοματισμού ή      άλλης τεχνικής κατεύθυνσης

·           Προϋπηρεσία σε Πωλήσεις / Εξυπηρέτηση Πελατών (κατά προτίμηση σε αντίστοιχο κλάδο)

·           Ευχέρεια στη χρήση πληροφοριακών συστημάτων

·           Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες

·           Θα εκτιμηθεί γνώση σε βιομηχανικό υλικό

Προσφέρουμε

·         Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·         Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον

·         Προοπτικές εξέλιξης σε μία σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρεία

·         Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη μέσω του Technomat Education Center (TEC)

Επικοινώνησε μαζί μας στο hr@technomat.gr για να δηλώσεις το ενδιαφέρον σου και να αποστείλεις το βιογραφικό σου.

*Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια στη διαχείριση των βιογραφικών σημειωμάτων σύμφωνα με τις διατάξεις του Γενικού Κανονισμού για την Προστασία Δεδομένων (GDPR)/σε συμμόρφωση με την πολιτική απορρήτου της Εταιρείας ΤΕΧΝΟΜΑΤ Α.Ε.

Για να κάνετε αίτηση για αυτή τη θέση στείλτε email στο hr@technomat.gr